Hizmet Standartları


             GÜZEL SANATLAR EĞİTİMi MERKEZİMİZDE ;

*
 Sanat eğitim merkezimizde, yaş sınırı yoktur.

* Eğitim merkezimizde, Güzel Sanatlar Liselerine ve Güzel Sanatlar Devlet ve Vakıf Üniversitelerine  hazırlık resim kursu ve hobi resim kursları verilmektedir.

* Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika programı vardır.(İsteyen öğrencilere)

* Marmara Üniversitesi'nden 1.likle mezun olmuş , pedagojik formasyon eğitimi almış,alanında deneyimli,güzel sanatlara onlarca öğrenci yetiştirmiş profesyonel eğitmen yönetiminde  kaliteli eğitim sunulmaktadır.

* Sınıflar yaş ve yetenek seviyelerine göre oluşturulur.

* Derslerin %20'si teorik %80'i uygulamalı olarak yapılır.

* Marmara ve Mimar Sinan mezunu eğitmenler eşliğinde,Avrupa sandartlarında tam donanımlı ,son derece temiz ,ferah,klimalı atölyelerde ve  öğrenci ile birebir ilgilenilerek eğitim verilmektedir.

* Sınıf mevcudu, daha iyi bir eğitim için 8 ( en fazla 10) kişi ile sınırlı tutulur.

* Her öğrencinin ihtiyacına-seviyesine göre , özel olarak ilgilenilerek ders akışı sağlanır.

* Derslerde,Sanat Tarihi ve Anatomi bilgileri verilerek sağlam sanat temeli kazandırılır.

* Öğrencilerimizin başarısını artırmak için;desen çizimi ile birlikte Temel Sanat Eğitimi,Anatomi çizimi,obje-mekan ilişkisi,canlı model,canlı portre,perspektif ve imgesel(hayalden) çizim teknikleri verilir.

          Sanat ve sanat  tarihiyle ilgili olan kaynak kitaplar ,ünlü  ressamların  çizimlerinin  bulunduğu  kaynaklar , çizim  tekniklerini  anlatan  yabancı  ressamların   kitapları  kütüphanemizde     mevcuttur . Kütüphanemiz resim sanatıyla  ilgili  dergi , cd , dvd  , video sunumları  mevcut  olup  ayrıca  projeksiyon    ve   bilgisayar  donanımlıdır . Güzel   sanatlar  fakültesi   sınavlarına hazırlanan gençlerimiz   istedikleri zaman faydalanabilmektedirler.
 Ülkemizde gençlerin güzel sanatlara ilgisinin artması bu alanda ilerde ki mesleklerinde ekonomik olarak iyi kazançlara ulaşabileceklerini  daha önce mezun olan öğrencilerimizden görerek bu alana çok ilgi göstermektedirler. Bu durum  resim sanatı eğitimini daha kaliteli seviyeye taşımaktadır. Bizde bu  bilinçle eğitim vermekteyiz.  Resimle ilgili çalışmalarının artması , bu sanat dalının daha da gelişmesine,   üretim ve pazarlama ,satış  ve Türkiye nin  dünyaya tanıtımı olarak ülke ekonomisine katkısı olacaktır.
Eğitim kurumumuzda  eğitmenlerimiz  öğrencilerimize  aşağıda ki gibi rehberlik etmektedir;
 
       1. Öğrencilerin  kendi kendine öğrenmelerini geliştirmek için alt yapı oluşturulur.  
       2. Öğrencilerin     aktif olması  sağlanır.
       3. Öğrenciler   araştırmaya  yönlendirilir.
       4. Öğrenciler   kendi  kendilerini  değerlendirebilir.
       5. Öğrencilere   mesleki  yeterliliklerini  geliştirmeye yönelik yöntem ve teknikler verilir.
 
 
 
        Bu eğitimler sonucunda mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi ve becerileri kazanabilecektir. Böylece öğrenci- kursiyer merkezli daha aktif ve kendi hızına göre öğrenme olanağı tanıyan kazanımlara sahip olabilecektir.


* Şu ana kadar Türkiye genelindeki yetenek sınavıyla öğrenci alan tüm okulların sınav soruları,eğitim merkezimizde arşivlenir ve bu konularda çalışmalar yaptırılarak öğrencilerin kendilerini deneme fırsatı sunulur.

* Eğitim süreci içerisinde, sergi , müze ve güzel sanatlar fakültelerine geziler düzenlenir,öğrencilere okulları yerinde görme ve tanıma fırsatı sunulur.

* Güzel sanatlar mezunu alanında uzman iç mimar,grafiker vb. kişilerle söyleşiler düzenlenerek öğrencilerimize güzel sanatların dallarından bilgi verilir.

* Şehit,gazi, öğretmen,dul ve yetim çocuklarına %20 indirim imkanı sağlanmaktadır.

*Her yıl sonunda yapılan sergide, çalışmalarını ücretsiz sergileme imkanı sunulur.

* Üniversitelerde okumakta olan öğrencilerimize ders takviye kursları verilmektedir.

* Eğitim merkezimizde haftanın her günü 09:00 - 18:00 arası hizmet verilmektedir.
Anahtar Kelimeler:
5862

SİTEMİZDE BULUNAN TÜM YAZI VE RESİMLER ANATOMİ SANAT AKADEMİSİNE AİTTİR.İZİNSİZ KULLANILMASI YASAKTIR.

vesair.com